Kim Lindmark (39) går inn i ny stilling som salgssjef i Cautus Geo 1. mars.
Foto: Presse
Ny salgssjef i Cautus Geo
Kim Lindmark (39) styrker Cautus Geo. Han går inn i ny stilling som salgssjef.
Kim kommer fra Danmon Group Norway. Der hadde han ansvar for oppfølging av nøkkelkunder på system og teknikkleveranser. 1. mars er han på plass i Cautus Geo.
– Vi skal tidoble omsetningen de kommende årene. Det er en kraftig satsing som er motiverende og noe jeg ikke kunne si nei til å være en del av, sier Kim i pressemeldingen.
– Vi er glade for å få Kim på laget. Han har solid erfaring fra B2B-salg, salgsledelse, forretningsutvikling og prosjektledelse. Han vil styrke oss innenfor salg- og markedsarbeidet, sier COO Atle Gerhardsen.
Geomonitorering
Cautus Geo er spesialist på geomonitorering. Det handler om automatisk overvåking og varsling av naturfarer, miljø og klima, bygg og anlegg, samferdsel og konstruksjoner.
Selskapet er et av Europas ledende teknologifirmaer innen automatisk overvåking og har utviklet et bredt spekter av egenutviklet sensorteknologi og dataforvaltningssystemet Cautus Web.
Skal ha vekst
– Nå styrker vi selskapet på salg og marked og vil bli mer synlig, sier CEO Odd Sverre Østlie.
For ett år siden kom Equip inn på eiersiden i selskapet som i 13 år har overvåket naturfarer som Åkneset og Mannen.
– Vår strategi handler om vekst. Vi skal vokse organisk og gjennom oppkjøp, sier Østlie.
Automatisert
Kim kommer med solid kommersiell erfaring, også med automatiserte monitoreringsløsninger.
– I selskapet er det solid kompetanse, en sterk og profesjonell kultur og god lagånd. Det gleder jeg meg til å bli en del av, sier Kim som tror på vekst.
– Automatisk monitorering sparer ressursbruk, kutter kostnader og er smart for klima, sier Kim.
Nylige artikler
Anter styrker posisjonen i Trondheim – Rørlegger 1 blir en del av gruppen
Bravida tildelt rørkontrakt ved Rud VGS
AF Energi satser på vann og avløp
Vi fyrer mindre for kråka
Nilan styrker sin tilstedeværelse i Norge gjennom utvidet samarbeid med Ventistål
Mest leste artikler
Slidedrain endrer standarden for gulvsluk med ny SINTEF-godkjenning
Reduser risiko i prosjekter med NemiTeks digitale kurs våren 2026
AF Energi satser på vann og avløp med Nye Fuglevik renseanlegg i Moss
Storavtale i Norden: Kesko kjøper Brødrene Dahl
Bygger programvare for VVS: Julie Vikki utvikler Befara