Kjøper opp ytterligere et Buus-selskap
Nordic Climate Group vokser i Danmark og kjøper opp Buus Køle-Service ApS. Dette etter oppkjøp av både Buus Köleteknik og Buus Ice i 2023, alle selskaper lokalisert på Mors, Jylland.
Med oppkjøpet styrker Nordic Climate Group sin posisjon i Nordvestjylland. Buus Køle-Service har en lang tradisjon med å levere kjøleløsninger til dagligvarebutikker og forhandlere, samt til industri- og forretningsvirksomhet i hele Nordvestjylland. Tidligere oppkjøpte Buus Køleteknik og Buus Ice fokuserer på produksjon og salg av ismaskiner.
Nordic Climate Group, som ble etablert i 2021, omsetter for fire milliarder svenske kroner og har ca. 1.500 ansatte i mer enn 80 lokale virksomheter i Danmark, Sverige, Norge og Finland. Gjennom oppkjøpet har Nordic Climate Group Danmark nå ca. 160 ansatte.
Buus Køle-Service som ble grunnlagt i 2007 og har 19 ansatte, er kjøpt opp fra de tidligere aksjonærene Carsten Nilsen, Dennis Djernis og Kevin Rockell, som alle hadde like stor eierandel i selskapet.
Grunnlaget for Nordic Climate Groups virksomhet er en sterk lokal markedsposisjon. Det betyr at Buus Køle-Service i likhet med de andre selskapene i gruppen, fortsetter å jobbe med sitt lokale varemerke, tidligere eiere fortsetter i samme rolle og nåværende virksomhet, samt at kundeoppdrag prioriteres.
– Gjennom å bli med i Nordic Climate Group styrker vi våre relasjoner i detaljhandelen ytterligere, samtidig som vi ser store synergier i samarbeidet med de andre selskapene i gruppen, spesielt SA-AL Køleteknik som vi allerede har et godt samarbeid med, sier Carsten Nilsen administrerende direktør, Buus Køle-Service.
Fokuset på dagligvarebutikker og detaljhandel innebærer et høyt servicenivå og nærhet til kundene.
– Nordic Climate Group har et strategisk fokus på å øke andelen av servicerelaterte oppgaver. Det er en retning som passer svært godt med måten vi driver selskapet vårt på. Vi ser frem til å videreutvikle servicefokuset innenfor rammene av Nordic Climate Group, sier Dennis Djernis, servicesjef i Buus Køle-Service.
Nordic Climate Group er tydelig i sin innsats for å levere maksimal energieffektivitet og minimal miljøpåvirkning, noe som passer godt med Buus Køle-Service som er i forkant av overgangen til naturlige kjølemidler.
– Nordic Climate Group er i frontlinjen når det gjelder overgangen til naturlige kjølemidler. Vi ser store muligheter til å utnytte kunnskapen vår, spesielt innen CO2, sammen med de danske selskapene i Nordic Climate Group, slik at vi kan hjelpe kundene våre i overgangen til naturlige kjølemidler, sier Kevin Rockell, ansvarlig for klima og energi, Buus Køle-Service
Oppkjøpet av Buus Køle-Service handler både om fortsatt vekst i Danmark og om å tilføre kompetanse.
– Buus Køle-Service er et veldrevet kjøleselskap med en sterk geografisk representasjon i Nordvestjylland. Buus Køle-Service har dessuten allerede et samarbeid med SA-AL Køleteknik og PVN Køleteknik, som også er en del av Nordic Climate Group. Vi er derfor svært stolte av at Buus Køle-Service har valgt å bli med i Nordic Climate Group og ser veldig frem til å ønske Carsten, Dennis, Kevin og alle andre ansatte velkommen til Nordic Climate Group, sier Tue Sjøntoft, landssjef Danmark, Nordic Climate Group.
Nylige artikler
Nesen er fortsatt måleinstrumentet
1.600 grensesnitt og nesten ingen krangel
Multiconsult Group og Rejlers planlegger sammenslåing
Smartberedere avdekket feil i rørsystemet
Fagdag og kanaltur i Telemark
Mest leste artikler
Kjøler 10 °C med adiabatisk befukting
Renseanlegget stopper på 52 prosent energidekning
VKE vil modernisere TEK17: Lavere byggekostnader uten dårligere inneklima
Slidedrain endrer standarden for gulvsluk med ny SINTEF-godkjenning
Bygg er Norges glemte kraftverk