Administrerende direktør i Bravida Norge, Tore Bakke.Bravida Norge
PRESSEMELDING
Bravida Norge etablerer ny divisjon for nasjonale prosjekter
Divisjonen skal styrke selskapets kapasitet og gjennomføringsevne i store og teknisk komplekse prosjekter innen offentlig og privat sektor, forsvar, industri, datasenter og kritisk infrastruktur.
Bravida Norge Bravida Norge
Publisert
Annonse
Den nye divisjonen får eget ledelsesansvar, dedikerte fagressurser og en fleksibel ressurspool og skal håndtere prosjekter der Bravida involveres tidlig og har et helhetlig ansvar for tekniske løsninger, kontrakt og gjennomføring. Prosjektene vil typisk ha en teknisk leveranse på over 200 millioner kroner, og kjennetegnes ofte av alternative kontrakts- og prismodeller, som samspill, totalentreprise og andre former for risikodeling.
Øyvind Hagen blir leder for den nye divisjonen.Bravida Norge
Øyvind Hagen blir leder for den nye divisjonen. Hagen har gjennom en årrekke hatt ansvar for store prosjekter som sykehus, Regjeringskvartalet og oppdrag for forsvarsindustrien. Han kommer fra rollen som divisjonsdirektør for Bravida Østlandet og sitter i Bravida Norges ledergruppe.
– Vi samler kompetanse, standardiserer arbeidsmåter og bygger en leveransemodell som gir kundene bedre kontroll på kostnader, risiko, grensesnitt og gjennomføring, sier Hagen.
– Store nasjonale prosjekter stiller høye krav til struktur, samhandling og risikostyring. Med denne etableringen styrker vi Bravidas evne til å levere forutsigbart også i de mest krevende prosjektene, sier administrerende direktør Tore Bakke i Bravida Norge.
Etableringen skjer trinnvis i løpet av 2026, og er en viktig del av Bravidas langsiktige satsning på store samfunnskritiske prosjekter.
Nylige artikler
EU-direktivet som splitter Europa
Frico lanserer nye industritakvifter
Ny veileder for ombruk: – Ikke nok å ombruke, produktet må også fungere effektivt i drift
Norsk KI-selskap henter 30 millioner på å lese anbudsdokumenter
Varmepumpebransjen klager fjernvarme-Norgespris inn for ESA
Mest leste artikler
31 rådgiverfag? Derfor må teknikk inn tidligere
Øystein Brenna blir ny daglig leder i Mitsubishi Electric Norge
Nytt kurs setter ventilasjonsfaget i sammenheng
Slidedrain endrer standarden for gulvsluk med ny SINTEF-godkjenning
Elkem vil ha strengere krav til datasentre om varmegjenvinning og overskuddsvarme