Multiconsult Group og konsernsjef Grethe Bergly innfører et eget program for deling av overskudd med de ansatte.

ARBEIDSLIV

Multiconsult Group deler overskuddet med ansatte

Multiconsult Group innfører et eget program for deling av overskudd med de ansatte med virkning for 2026.

Publisert Sist oppdatert

Avhengig av selskapets finansielle resultater kan medarbeiderne motta mellom 10 og 40 aksjer. Ordningen inngår som et nytt element i selskapets medeierskapsordning.

– Vi deler overskuddet med de som skaper verdiene, sier konsernsjef Grethe Bergly i en pressemelding.

Omfattende medeierskapsordning

Multiconsult har siden selskapet gikk på børs i 2015 tilbudt ansatte å kjøpe aksjer til rabattert pris. Ansatte kan kjøpe aksjer for opptil 100 000 kroner med 20 prosent rabatt og en bindingstid på to år. Nyansatte får også tildelt 40 aksjer i selskapet ved oppstart.

Alle aksjeeiere mottar i tillegg utbytte basert på generalforsamlingens beslutninger. Multiconsults utbyttepolitikk er å ha en ambisjon om å distribuere minst 50 prosent av konsernets nettoresultat over tid.

– Vi tror på aktivt eierskap og ønsker å motivere ansatte ved å invitere til økt medeierskap og dele overskuddet når selskapet går godt. Hensikten med programmet er å skape økonomiske insentiver som har en tydelig kobling til selskapets finansielle resultater, sier Bergly.

Powered by Labrador CMS