Harald Hammerseth, Backe Entreprenør AS
Hvorfor har du meldt deg på Varmeteknisk konferanse?
- jeg har meldt meg på for å treffe bransjekolleger, både nye og gamle. Og for å få påfyll av den faglige oppdateringen.
Hva ser du mest frem til?
- Jeg ser frem til å lære nye ting, treffe bekjente og være sosial.
Hvilke behov for faglig påfyll ønsker du å få dekket?
- Samspillet og kombinasjonen av flere energibærere er noe jeg ønsker å lære mer om. Det samme gjelder erfaringer med de forskjellige energisystemene og hvordan man iverksetter disse, innsikt i hvilke muligheter som er der ute og hva som er best egnet for hvert enkelt bygg.
Fortell litt om dine erfaringer med slike konferanser, hvorfor er det en god arena for læring og utvikling?
- Jeg har deltatt på slike konferanser i mer en 15 år. Min erfaring er at det alltid er noe nytt å lære. Det er både sosialt, veldig lærerikt og gøy. Det er viktig å knytte kontakter i bransjen for å lære av hverandre - å ha et nettverk i de forskjellige delene av VVS-bransjen, det er en viktig del av jobben min. Det som gjør Varmeteknisk konferanse spesiell er fokuset på varmeteknikk – det er et veldig dagsaktuelt tema nå for tiden med økende energikostnader.
Har du noen tips til folk som nettopp har startet i bransjen?
- Bli med på tur og møt bransjefolk. De vil du treffe igjen i hele din karriere.