Advansia-navnet forsvinner.
AFRY
PRESSEMELDING
Advansia og AFRY samler krefter og får felles navn
27. februar bytter Advansia navn til AFRY. Med det styrker AFRY sin satsing på strategisk rådgivning og prosjektledelse i Norge, og tar et viktig steg for å skape enda større verdi for kunder, samfunn og ansatte.
Advansia skal levere mer av det samme, men med et enda sterkere lag enn før.
Advansia, del av AFRY, har i en årrekke vært den største aktøren innen prosjekt- og byggherretjenester, og har satt standarden for kvalitet og pålitelighet i dette markedet. Selskapet får nå langt sterkere tilknytning til morselskapet AFRY, og får full tilgang til et internasjonalt konsern med over 18.000 eksperter på tvers av fagområder og markeder.
- Dette gir oss enda større muligheter til å hente spisskompetanse og erfarne rådgivere, akkurat der det måtte være behov. Slik kan vi tilby mer av det beste – og alltid levere løsninger av høyeste kvalitet til våre kunder, sier Per Åkerman, daglig leder i Advansia.
AFRY har ambisjoner om å være den ledende aktøren innen rådgivning, prosjektledelse og ingeniørtjenester.
- AFRY ser stort potensial i det norske markedet, og Advansias tjenestespekter er en viktig del av AFRYs strategi. De målene skal nås med en kombinasjon av mange hundre dyktige medarbeidere i Norge, og nå med solid støtte fra AFRY underveis, sier Per Åkerman.
Nylige artikler
Advansia og AFRY samler krefter og får felles navn
Nye krefter og organisasjonsendringer i TROX Auranor
GK selger servicevirksomheten
Region sør får eget løft – Ventistål satser og styrker laget
Styrker salgsavdelingen i Systemair
Mest leste artikler
Hvorfor luftmengde varierer i storkjøkkenventilasjon: forstå faglige forskjeller
Fra Vestlandets største VVS-entreprenør til Energy Control
Robert Larsson tiltrer som konsernsjef i Systemair
GK selger dansk servicevirksomhet: En ny start med Caverion
Inva Engineering AS: Tilbake som selvstendig spesialist på vannbårne energisystemer