PRESSEMELDING
Dantherm lanserer energiøkonomiske sorpsjonsavfuktere
Ekstremt effektiv avfukting og fuktkontroll.
Dantherms SD-serie kan brukes på alle områder med behov for effektiv avfukting og fuktkontroll i temperaturer mellom -30 °C og 60 °C.
Den nye serien har et større sortiment med luftkapasitet fra 160 til 55.000 m3, er utstyrt med EC-vifter som er mindre energikrevende/mer miljøvennlig og et PTC (Positive Temperature Control) regenereringsbatteri som eliminerer risikoen for overoppheting og muliggjør trinnløs kapasitetskontroll.
De er oppgradert med autonom styring som har vært etterspurt av kundene. Alle kabinettene leveres i pulverlakkert eller syrefast materiale etter ønske, skriver Dantherm i en pressemelding.
I den nye SD-serien med sorpsjonsavfuktere inngår også en MAX-serie, hvor fuktighet og temperatur justeres til det eksakte behovet med tilvalg av befuktning, kjøling og/eller varme.
Dantherm Norge har levert kondensavfuktere siden 1978 og sorpsjonsavfuktere siden 2011.
- Dantherm er Norges største leverandør av avfuktere og komplette luftbehandlingsløsninger som kontrollerer lufttemperatur og fuktighet. Som selskap skiller vi oss ut ved å kunne tilby begge disse teknologiene, samtidig som vi kombinerer avfukteraggregater med ventilasjonsanlegg og avansert styring, sier administrerende direktør i Dantherm Norge, Stig Solberg.
Nylige artikler
Hvor mye koster klimatiltak i byggenæringen, og hva er effekten?
Personlig klima rammer andre
Nytt FDV-verktøy for borettslag og sameier
Etablerer et av Oslos største eiendomsselskaper
Disse yrkesgruppene sliter mest med dårlig inneklima
Mest leste artikler
Mest attraktiv blant rådgivende ingeniører
Innovasjon og bærekraft feires i VVS-bransjen!
Brannfare med kullgrill: En vekker for restaurantbransjen
Tørr luft som hovedårsak til neseblod blant soldater ifølge FFI
GK Gruppen: Høy aktivitet tross presset lønnsomhet