Administrerende direktør Bjørn Moen ( sittende), salgsdirektør VVS Ole Petter Klavestad og VA- direktør Morten Lerengen .
Foto: Heidenreich
PRESSEMELDING
Heidenreich med kraftig vekst i 2021
Grossisten tok markedsandeler og økte omsetningen i 2021.
For Heidenreich ble året som nå er historie et spennende år på alle måter, både med tanke på Korona, vareleveranser, råvarepriser og ikke minst etterspørsel.
Til tross for en markedssituasjon med et voldsomt press på priser, leverte vi en økning på nesten 13 % i omsetning. Bransjestatistikken viser også at vi fikk en kraftig økning i markedsandeler, skriver Heidenreich i en pressemelding.
Butikkomsetningen vokste nesten 18 %.
God start på 2022
- Forventningene våre til januar i år har derfor vært skyhøye, og vi er svært fornøyd med å levere en fortsatt god vekst i januar 2022.
Selskapet kan vise til en rekordartet omsetningsøkning på over 25 % sammenlignet med januar 2021.
- Vi gjør vårt ytterste for at hver enkelt kunde skal føle seg spesiell og ivaretatt – hver dag gjennom hele året. Jeg er ydmyk og stolt over å lede denne gjengen som vi omtaler som Team Heidenreich, uttaler administrerende direktør Bjørn Moen.
Nylige artikler
Usynlig teknologi, uvurderlig arv
Noova og Varner i nordisk kjempeavtale
Seks gründere fra USN-miljøet i Porsgrunn starter Varme Hus
Fullfører oppkjøpet av Envidan
I Loddefjord stemte minstepensjonistene ja til en halv milliard
IAQ Assessment Index for Smart Ventilation Systems
Mest leste artikler
De sa ja til 506 millioner – og et tryggere hjem
Fra studentidé til AS: Nå jager de vekst og investorer
Randi Kalskin Ramstad tildelt NemiTek-prisen 2026
Kjøkkenavtrekk – et svakt punkt i brannsikkerheten
Slidedrain endrer standarden for gulvsluk med ny SINTEF-godkjenning
Reduser risiko i prosjekter med NemiTeks digitale kurs våren 2026