Camilla Amundsen blir ny administrerende direktør for Rambøll i Norge.
Rambøll
Hun er ny administrerende direktør for Rambøll
Camilla Amundsen blir ny administrerende direktør for Rambøll Norge, og tiltrer 1. mai 2025.
– Vi skal styrke og utvikle Rambøll videre i Norge, og er veldig glade for at Camilla Amundsen har takket ja til å lede den norske delen av selskapet, sier styreleder Peter Heymann Andersen.
Camilla Amundsen kommer fra stillingen som administrerende direktør i Miles AS. Hun har bred ledererfaring fra komplekse organisasjoner, særlig innen telekom, IT, energi og infrastruktur.
- Med Camilla får vi en sterk og strategisk leder som drives av å skape resultater for både menneskene og samfunnet rundt seg. Hun har vist at hun kan skape gode resultater både for ansatte og bunnlinjen, og har entusiasme og troverdighet på hvordan hun ønsker å omsette strategien vår i bærekraftig endring for kundene våre, sier Heymann Andersen.
Gjennom karrieren har Amundsen hatt flere sentrale lederroller, blant annet som COO og CMO i Telenor Group og administrerende direktør for Lyse IT. Hun har ledet store omstillingsprosesser, drevet digitalisering og skapt vekst.
Som leder av Rambøll i Norge vil Camilla rapportere til konserndirektør (Group COO) Peter Heymann Andersen, og får en nøkkelrolle i å styrke Rambølls posisjon i det norske markedet.
Camilla er en moderne, verdiorientert leder som er opptatt av kultur som nøkkel til å lykkes. I sin jobb i Miles har hun brukt begrepet konserntjener for å beskrive sin rolle som toppleder. Nå ser hun fram til å skape samarbeid på tvers av markedsområder og sikre at Rambølls kompetanse innen bærekraft, innovasjon og design kommer kundene til gode.
– Jeg gleder meg veldig til å bli en del av Rambøll og kunne bidra til at våre arkitekter, ingeniører og konsulenter kan tilby kundene våre sin ekspertise og bærekraftige løsninger. Stort viktigere blir det ikke for meg, og det motiverer meg veldig å skulle gå inn i et selskap å kunne gjøre en forskjell. Jeg er opptatt av å bygge en kultur der ansatte trives, samarbeider og får utvikle seg videre. Dette er noe jeg ser på som helt avgjørende for å skape varige resultater og få innovative løsninger og kunnskap helt ut til kundene våre.
Frem til Camilla tiltrer, vil Ib Enevoldsen, administrerende direktør for Rambøll Danmark, være konstituert leder for Rambøll Norge. Arne Birkeland som startet som administrerende direktør i Rambøll Norge i mars i 2024 har gått over i en ny rolle som administrerende direktør for den globale organisasjonen Buildings fra 1. desember 2024.
Nylige artikler
Varmepumpebransjen klager fjernvarme-Norgespris inn for ESA
Kraftpakken nevner ikke energieffektivisering– og NVE anslår at Norge bommer på 10 TWh-målet med 9 TWh
Kraftig vekst for Norconsult
Markedet er ingen naturkraft
Elkem vil tvinge datasentrene til å gjenvinne varmen – regjeringen åpner for strengere krav
Mest leste artikler
31 rådgiverfag? Derfor må teknikk inn tidligere
Nytt kurs setter ventilasjonsfaget i sammenheng
Øystein Brenna blir ny daglig leder i Mitsubishi Electric Norge
Slidedrain endrer standarden for gulvsluk med ny SINTEF-godkjenning
Nytt klimasenter vekker håp i en presset bransje