OPPKJØP: Energima Gruppen gjennomfører nok et oppkjøp.
PRESSEMELDING
Energima Gruppen vokser i Bergen med oppkjøp av KM Ventilasjon
Energima Gruppen kjøper KM Ventilasjon og styrker sin posisjon som nasjonal aktør innen inneklimatjenester og energieffektivisering i næringsbygg. Oppkjøpet gir Energima økt tilstedeværelse på Vestlandet. KM Ventilasjon omsetter for rundt 75 millioner kroner og har 17 ansatte.
Energima Gruppen Energima Gruppen
Publisert
Annonse
Morten Hveding Juel, daglig leder i Energima Gruppen
– Vi er svært glade for å få KM Ventilasjon med på laget. De har faglig tyngde og en sterk posisjon i en attraktiv region hvor Energima Gruppen har ambisjoner om å vokse. Oppkjøpet styrker vår tilstedeværelse på Vestlandet, og bygger en veldig fin bro til våre øvrige selskaper på Sør- & Nordvestlandet, sier Morten Hveding Juel, konsernsjef i Energima Gruppen.
Økt tilstedeværelse i Bergen og på VestlandetSelskapene deler samme verdigrunnlag og faglige plattform, med fokus på kvalitet, energieffektivitet og skreddersydde løsninger for et bedre inneklima. Med KM Ventilasjons ressurser og erfaring vil Energima Gruppen kunne tilby enda bedre tjenester og løsninger til både eksisterende og nye kunder på Vestlandet.
Oppkjøpet tilfører Energima Gruppen 17 medarbeidere i Bergen, som nå betyr at Gruppen har mer enn 600 medarbeidere på landsbasis.
Gode kundeopplevelser og energibesparelser i fokus
– Jeg er svært fornøyd med å få Energima Gruppen som ny eier. Vi deler de samme verdiene, med kundefokus, energibesparende løsninger og lønnsom drift som grunnlag for videre utvikling, sier daglig leder i KM Ventilasjon, Daniel Hoff.
Oppkjøpet understøtter Energima Gruppens vekststrategi, der energismarte løsninger og bærekraftige inneklimasystemer står sentralt.
Daniel Hoff, daglig leder i KM Ventilasjon.
Åpen for dialogEnergima Gruppen vurderer fortløpende nye oppkjøpsmuligheter.–Dersom det er interesse for å jobbe med oss, er man hjertelig velkommen til å ta kontakt for en prat, sier CEO Morten Hveding Juel.
Med oppkjøpet av KM Ventilasjon, har Energima Gruppen gjennomført sitt sjette oppkjøp det siste året.
Nylige artikler
Premium betyr ikke dyrere – byggebransjen må tenke lenger enn innkjøpsprisen
Fortsetter den gode trenden
Avsluttet 2025 med vekst
Smarte varmtvannsberedere kan gi strømnettet pustepause – og lavere regning for forbrukerne
Ny veileder skal gjøre ROT-prosjekter mer klimakostnadseffektive
Mest leste artikler
Oppdag fremtidens ventilasjon med RecirculateIT!
Minnes Jon-Viking Thunes: En sentral fagstemme i NemiTek
Unngå vannskader: Sjekk alderen på din varmtvannsbereder
Slidedrain endrer standarden for gulvsluk med ny SINTEF-godkjenning
Reduser risiko i prosjekter med NemiTeks digitale kurs våren 2026